Máte otázku? (+421) 327 740 810 (Po-Št: 7:30-16:30, Pi 7:30-15:00)


Aktualizovaný katalóg rekuperácií Helios KWL

Uverejnené 28/02/2020
helios-katalog-kwl
Rekuperácia vám pomôže zbaviť sa plesní a roztočov
Stále častejšie sa hovorí o energetických úsporách domov, ale aj bytov. Snažíme sa ušetriť každú korunu zatepľovaním domov, výmenou starých okien za nové, tesnejšie. Teplo nám síce v dome drží, ale tiež sa tu perfektne darí plesniam a roztočom. Dôvod je jednoduchý - dom "nedýcha". Ak človek pravidelne nevetrá, je to o to horšie.

Preto sa v poslednej dobe hovorí aj o energeticky úspornom vetraní. A práve v tom dokážu významne pomôcť vetracie jednotky so spätným získavaním tepla, tzv. Rekuperácie. Tie dokážu efektívne vymieňať vzduch v miestnostiach, a to úplne automaticky bez zásahu používateľa. Vetracie jednotky Helios KWL je možné navyše jednoducho napojiť na systémy tzv. Inteligentného domu.

Ako vlastne funguje rekuperácia?

Odťahovým prvkom odvádza znehodnotený vzduch zaťažený vlhkosťou, škodlivinami a tak isto pachy z kuchyne, kúpeľne a WC do tepelného výmenníka vetracej jednotky. Vzduch zvonku prúdi súčasne hermeticky oddelene do výmenníka, ktorý prijíma tepelnú energiu odvádzaného vzduchu. Jednotky Helios majú certifikovanú účinnosť až 90%. Pripojením zemného výmenníka tepla je možné tento proces energeticky optimalizovať. Cez tanierové ventily a ďalšie prívodné prvky prúdi filtrovaný a predhriaty vzduch do obývacej izby alebo spálne a udržiava tak tepelnú pohodu. Dverové mriežky zaisťujú cirkuláciu vzduchu vnútri bytové jednotky.

Celý systém rekuperácie je pre svoje 100% fungovanie nutné dobre naprojektovať. Len perfektne vzájomne vyladené prvky môžu viesť k najlepším výsledkom a zároveň k bezpečnej a jednoduchej montáži. Helios, ktorý má v oblasti vetrania mnohoročné skúsenosti, ponúka ucelený sortiment vetracích jednotiek s úspornejšími a efektívnejšími EC motormi (lokálne jednotky pre jednotlivé miestnosti, podstropné jednotky, kompaktné nástenné jednotky i veľké stacionárne jednotky) a všetko príslušenstvo. Získate tak spoľahlivé riešenie od jedného dodávateľa!

Ucelené informácie nájdete v katalógu KWL
Aktualizovaný katalóg KWL vám prináša prehľad vetracích jednotiek s prietokom od 45 m3 / h do 2600 m3 / h, vr. ich technických parametrov a tiež prehľad príslušenstva, ako sú hygroboxy, zemné výmenníky tepla, systémy izolovaného potrubia, tlmiče hluku, vetracie ventily, vykurovacie registre a mnoho ďalšieho.
Stiahnuť katalóg

Mohlo by vás zaujímať

Katalógy na stiahnutie

Všetky katalógy prehľadne na jenom mieste v sekcii Na stiahnutie.

Detail o výrobcovi

Viac informácií o výrobcovi, ktorého sme zástupcom v ČR a SR.

E-shop EST

Nielen produkty tohto výrobcu zakúpite na našom e-shope.

Máte záujem o naše produkty? Máte technickú otázku? Chcete dopytovať do projektu?

Ozvite sa nám. Sme tu pre vás!

Kontaktujte nás
EST Elektro-System-Technik, s.r.o.
Železničná 23
SK – 915 01 Nové Mesto nad Váhom
T: +421 327 740 810
F: +421 327 740 821
E: info@est-slovensko.sk
Spojte sa s nami!
bookcartphonedownload
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram